Wypożyczalnia szyn rehabilitacyjnych CPM

szyna CPM
Szyna rehabilitacyjna CPM

Wypożyczalnia szyn CPM Kluczbork i okolice

Oferujemy możliwość wypożyczenia szyn CPM na terenie Kluczborka, Olesna, Wołczyna, Byczyny, Praszki i okolic. Możliwość wypożyczenia szyn CPM od ręki. Dostarczamy szyny własnym transportem. Oprócz wynajmu oraz dostawy i odbioru, dopasowujemy ustawienia rozmiaru szyny do pacjenta, udzielamy instruktażu z obsługi sprzętu oraz dajemy zalecenia odnośnie samodzielnej rehabilitacji w warunkach domowych – wypożyczalnia znajduje się przy gabinecie rehabilitacji – instruktarzu udzielają fizjoterapeuci.

Koszt wypożyczenia szyny CPM – Kluczbork, Olesno, Wołczyn, Byczyna, Praszka

Cena wypożyczenia szyny CPM w Kluczborku i okolicach to 20zł/doba – liczona od każdego pełnego dnia wynajmu, dostawa, instalacja, instruktaż w cenie wynajmu, szynę można wynająć na dowolny okres. Wystawiamy faktury vat. Osoby z orzeczeniem o pierwszym stopniu niepełnosprawności mogą skorzystać z odliczenia od podatku.

W ofercie posiadamy modele szyn topowych marek: OrtoFlexL2, Artromot K3 oraz Spectra Essential.

Zamówienie szyny/pytania/konsultacje – Kontakt.

Dlaczego warto wypożyczyć szynę CPM?

Szyna CPM jest zautomatyzowaną szyną wykonującą ciągły ruch bierny kończyny dolnej w stawie kolanowym oraz biodrowym w celu mobilizacji stawów. Stosowana w warunkach szpitalnych oraz domowych w celu uzupełnienia leczenia ortopedycznego oraz rehabilitacyjnego. Zastosowanie szyny CPM służy uniknięciu zastojów, przykurczów oraz uszkodzeń związanych z unieruchomieniem, odzyskaniu pełnej i bezbolesnej ruchomości, przyspieszeniu gojenia, zmniejszeniu konsekwencji bezruch. Skraca czas rekonwalescencji przyspiesza czas powrotu do sprawności.

Wskazania do zastosowania szyny CPM

  • Po implantacji endoprotezy stawu kolanowego lub biodrowego, endoprotezoplastyka
  • Po rekonstrukcji więzadła krzyżowego kolana
  • Po operacjach kostnych kolana, biodra lub tkanek miękkich (mięśni, więzadeł, ścięgien)
  • Artroskopia kolana/biodra
  • Zmiany zwyrodnieniowe
  • Po długotrwałym unieruchomieniu (gips, szyna)
  • Po rekonstrukcjach stawowych
  • Uruchomienie zesztywniałego stawu
  • Po złamaniach w obrębie kończyny dolnej (po uzyskaniu zrostu kostnego) – w celu uruchomienia kończyny

Rehabilitacja na szynie CPM stanowi ważny element rehabilitacji pooperacyjnej lub pourazowej, szczególnie w fazie, gdy możliwy jest ruch, ale obciążanie kończyny dolnej jest przeciwwskazane, w fazie odzyskiwania pełnej ruchomości i funkcji oraz w celu rozćwiczania kończyny dolnej.

Scroll to Top