Ćwiczenia dla kręgosłupa i stawów

   Ćwiczenia grupowe odbywają się na sali gimnastycznej. Zajęcia mają charakter profilaktyczny, stanowią wsparcie w przypadku nadmiernych napięć mięśniowych oraz przeciążeń związanych z pracą siedzącą, stresem, w przewlekłych stanach bólowych oraz pourazowych, stanach zwyrodnieniowych stawów, przeciążeniu kręgosłupa. W przypadku kontuzji, choroby lub w razie konieczności możliwa jest konsultacja fizjoterapeuty, w celu zwrócenia uwagi na możliwości i zasadności wykonywania ćwiczeń.

   Regularna aktywność fizyczna jest konieczna w celu utrzymania lub poprawy zdrowia, jest elementem zdrowego trybu życia. Stawy, kręgosłup oraz mięśnie potrzebują ruchu, aby utrzymać siłę, wytrzymałość oraz funkcjonalność. Aktywność zmniejsza ryzyko urazów, choroby zwyrodnieniowej, przeciążeń. Zestaw ćwiczeń wykonywany jest w spokojnym tempie. Do ćwiczeń wykorzystywane są specjalne elastyczne taśmy dające opór oraz rollery w celu rozluźnienia mięśni po ćwiczeniach. 

   Zestaw składa się z ćwiczeń oporowych, rozluźniających, rozciągających oraz rolowania mięśni na rollerach. Założeniem jest, aby aktywować jak najwięcej grup mięśniowych, wykonać pełny zakres ruchu w stawach. W codziennym życiu wykorzystujemy tylko te grupy mięśni i ruchy w stawach, które są nam niezbędne w pracy czy zajęciach domowych. Powoduje to zaburzenia równowagi mięśniowej zaburzenia ruchomości stawów, co z czasem może powodować ból, sztywność, nadmierne zużywanie się aparatu ruchu. Ćwiczenia wszystkich grup mięśniowych oraz w pełnym zakresie ruchu stawów ma w tym wypadku charakter profilaktyczny.

Ćwiczenia w grupie stanowią dodatkową motywację, jednocześnie każdy wykonuje ćwiczenia na miarę swoich możliwości.   

Gdzie odbywają się ćwiczenia grupowe
kręgosłupa oraz stawów?

Ćwiczenia są otwarte dla wszystkich, ćwiczenia odbywają się w budynku sali gimnastycznej Publicznej szkoły podstawowej nr 2 w Kluczborku przy ul. Wolności oraz przy ul. Dworcowej 1 w budynku działkowca.

Czy na ćwiczenia grupowe trzeba coś przynieść?

Jedynie co jest potrzebne na ćwiczenia to strój sportowy oraz mata do ćwiczeń. Przyrządy do ćwiczeń są zapewnione przez prowadzącego.

Scroll to Top